میزان سفتی و نرمی تشک به تعریف ما از یک تشک سفت، متوسط، ونرم بازمی‌گردد. که به عواملی چون نوع بدن ، وزن و سایر عوامل دیگر بستگی دارد.

تشک خوب، تشکی ست که بدون آنکه به ستون فقرات و نقاط بدن فشار وارد کند، ستون فقرات شما را در راستای مناسب قرار دهد. اگر اینگونه نباشد شما با درد از خواب بیدار می‌شوید. میزان سفتی و نرمی تشک به راحت بودن شما بستگی دارد.

میزان سفتی و نرمی تشک به حدی باید باشد که فشرده سازی در قسمت های سنگین بدن (مانند شکم و لگن) نسبت به قسمت های سبک بدن(سر و پاها) عمیق تر باشد.

 

وضعیت خواب شما چگونه است؟ آیا روی انتخاب تشک وکالای خواب مؤثر است؟

یکی از فاکتور های مهمی که باید در خرید تشک لحاظ شود، وضعیت و استایل خواب شماست. کمتر کسی هنگام خرید تشک به این موضوع دقت کرده و آن را موثر در کیفیت و راحتی خواب می‌داند. مهمترین مطلب در هنگام خواب، حفظ توازن ستون فقرات و انحناهای بدن می‌باشد. اما سوالی که به وجود می‌آید این است که حالت خواب چگونه روی خرید تشک تاثیر گذار است؟ و چه نوع تشکی مناسب حالت خواب شماست؟

در پاسخ به این سوال ابتدا به سه وضعیت و عادت عمومی خواب که در بیشتر افراد مشترک می‌باشد می‌پردازیم:

خواب به بغل

همانظور که پیش‌تر ذکر شد هدف از خرید تشک ارگونومی و طبی حفظ تعادل ستون فقرات و انحناهای بدن می‌باشد. در حالت خواب به بغل، بدن دارای انحناهای بیشتری بوده و فشار بیشتری به کمر، گردن، شانه، بازو و… وارد می‌شود. پس در این حالت ما نیازمند یک تشک نرم و یا نسبتا نرم هستیم تا انحناهای بدن را پوشانده و به ستون فقرات فشار نیاورد. این افراد اگر از تشک سفت استفاده کنند دچار کمر درد، گردن درد و یا شانه درد خواهند شد. شما در سایت تشک رویال می‌توانید وضعیت خواب مورد علاقه خود را انتخاب نموده و تشک ارتوپدی و طبی مورد نظر خود را خریداری نمایید.

خواب به پشت

تکیه‌گاه و استحکام دو اصل مهم برای کسانی ست که به پشت می‌خوابند. برای کسانی که به پشت می‌خوابند باید به مقدار مناسب به پشت و کمر شخص نیرو وارد شود، اما اگر تشک نرم باشد، شخص را داخل خود فرو می‌برد و به برخی نقاط بدن فشار وارد می‌کند پس می‌تواند منجربه مشکلات طولانی مدت در پشت و کمر شما شود.

خواب روی شکم

همان طور که گفته شد قسمت وسط بدن (شکم، لگن و ران) بخش اعظمی از وزن بدن را تشکیل می‌دهد پس کسانی که روی شکم می‌خوابند نیازمند تشکی هستند که بر روی کل بدن آن ها به یک اندازه تکیه گاه باشد.

در تشک نرم وسط بدن در قسمت میانی تشک فرو می‌رود که بیشترین فشار به لگن و کمر وارد شده و امکان دارد شخص دچار کمر درد، انحنای ستون فقرات و دیگر مشکلات شود. برخی افراد برای حل این مشکل با قرار دادن یک بالش زیر شکم خود، قصد دارند تا این مشکل را حل کنند اما با برهم خوردن توازن ستون فقرات موجب درد و ناراحتی می‌شود.

 

 

آموزش هااخبارتشک رویالمقالات

تشکتشک رویالخواب به بغلخواب به پشتخواب به شکمرویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *