در این مقاله از سایت رسمی تشک رویال قصد داریم تا شما را با روش بسیار مفید و کاربردی شستشوی تشک آشنا کنیم پس با ما همراه باشید

 

شستشوی تشک

تشک های ما به دلایل مختلف مانند عرق داشتن بدن ، آلودگی های محیطی و یا موارد مختلف دچار آلودگی و گاهی اوقات بوی بد آن باعث آزار شما می شود.

تشک به دلیل وجود فوم و مواد به کار رفته در آن در صورت آلوده شدن ، نمیتوان آنرا به شکل معمول شستشو داد ، چرا که نفوذ آب به لایه های داخلی تشک خود عامل وجود بوی بد در آن است.

با این حال برای شستشوی تشک چه کارهایی باید انجام دهیم؟

مهمترین کار این است که از ایجاد آلودگی بر روی تشک و لایه های عمیق آن جلوگیری کنید ، خیلی ساده می توانید از یک ملحفه یا روتختی بر روی تشک خود استفاده نمایید تا در صورت آلودگی ، تنها روکش تشک شما دچار آن شود و این آلودگی به لایه های زیرین تشک نفوذ نکند.

شستشوی تشک با جوش شیرین

در صورتیکه بوی بد تشک ، شما را آزار می دهد و در صورتی که این آلودگی به لایه های عمیق تشک شما نفوذ نکرده باشد می توانید از این روش برای پاکسازی و رفع بوی نامطبوع آن استفاده نمایید:

ابتدا تشک خود را با جاروبرقی کاملا تمیز کنید ، از لوله فرچه دار جاروبرقی استفاده نمایید

پس از آنکه از رفع گرد و غبار بر روی تشک مطمئن شدید ، محلول زیر را آماده کنید

یک اسپری بردارید و یک پیمانه جوش شیرین درون آن بریزید ، سپس نصف لیوان سرکه به آن اضافه کنید و در انتها مقداری مایع ظرفشویی به محلول اضافه کنید و درب اسپری را ببندید.

محلول آماده شده را بر روی تمام سطح تشک اسپری کنید و بلافاصله

پس از آنکه تشک شما کاملا خشک شد یکبار دیگر آن را فقط با جوش شیرین پوشش دهید و اجازه دهید 30 دقیقه روی سطح تشک بماند.

پس از گذشت زمان مورد نظر با همان جاروبرقی ، تمام پودر را جارو بکشید.

این کار بوی بد تشک را از بین می برد.

نکته: به هیچ وجه تشک را با آب و صابون و یا مواد شوینده دیگرد مثل شامپو فرش و غیره شستشو ندهید ، نفوذ آب و مواد شوینده به لایه های عمیق تشک اصلی ترین عامل ایجاد بوی بد تشک شماست.

 

 

آموزش هامقالات

تشکتشک تمیزتشک رویالشستشوی تشک

Ch110aliمشاهده نوشته ها

مدیر سایت رویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *