counter create hit

خوابیدن روی زمین بهتر است و یا بر روی تخت ؟

در گذشته افراد، کمتر روی تخت می‌خوابیدند و اغلب ترجیح می‌دادند رختخواب‌شان را روی زمین پهن کرده و مشغول استراحت شوند، اما کدام یک از این روش‌ها برای حفظ سلامت مفید است و فرد کمتر آسیب میبیند؟

بسیاری از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، چنان به خوابیدن روی زمین عادت کرده و آن را مفید و مؤثر می‌دانند، که به هیچ‌وجه حاضر نیستند، روش‌شان را تغییر دهند.
این گروه تا حدی به خوابیدن روی زمین باور دارند که حتی اگر زمانی روی تخت بخوابند نیز احساس کمر درد به سراغ‌شان می‌آید و تصمیم می‌گیرند چند شبی روی زمین بخوابند تا دردشان آرام شود.
محققان بر این باورند که خوابیدن روی تخت با خوابیدن روی زمین یک تفاوت مهم و عمده دارد؛ در واقع زمانی که فرد روی تخت می‌خوابد، موقع بیدار شدن دیگر لازم نیست از روی زمین بلند شود و به همین دلیل زانوها خیلی خم نخواهد ‌شد.

نکته دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که خیلی علمی نیست؛ ولی بسیاری از افراد به آن باور دارند؛ آنها می‌گویند زمانی‌که روی زمین می‌خوابند، بدن‌شان خشک‌شده و هنگام صبح به راحتی از جای خود بلند نمی‌شوند.

انتخاب تشک خوب

به نظر خیلی‌ها یکی از سخت‌ترین کارها، انتخاب و خرید تشکی مناسب است؛ تشکی‌ که خوابی راحت و آرام به ما هدیه کند و در عین حال قیمتی معقول و منطقی هم داشته باشد.
این روزها، تشک‌هایی متنوع با قیمت‌هایی متفاوت در بازار به فروش می‌رسد؛ قیمت‌هایی که گاه تفاوت‌شان به چند صد هزار تومان هم می‌رسد و همین موضوع موجب می‌شود انتخاب تشک، کار چندان راحتی نباشد، اما بالأخره باید چه کار کرد؟

آیا تشک هرچه نرم‌تر باشد، بهتر است و خوابیدن روی آن راحت‌تر یا اینکه باید تا حد متعادلی سفت و سخت باشد؟

طی بررسی‌هایی که در این زمینه انجام شده است، از افرادی که دچار کمر درد بودند، خواسته شد روی تشک‌های مختلف بخوابند و نتیجه را اعلام کنند؛ البته، پس از این بررسی هم متخصصان به نتیجه قطعی و مشخصی نرسیدند؛ به این معنا که هر کس، از خوابیدن روی یک نوع تشک ابراز رضایت می‌کرد.

با این حال برای انتخاب تشک باید این نکته را در نظر داشته باشید؛ که برای عدم آسیب دیدگی ستون فقرات و مفاصل می توانید تشکی را انتخاب کرده که نه خیلی سخت باشد و نه خیلی نرم ،  پس توصیه شرکت تشک رویال به شما عزیزان این است که تشکی را انتخاب نمایید که از نظر سختی و نرمی در حد متعادل باشد و در نهایت می بایست با توجه به نظر پزشک ارتوپد برای خرید تشک مناسب اقدام کنید.

لازم به ذکر است که با مراجعه به فروشگاههای معتبر و نمایندگی های مجاز میتوانید ازکارشناسان مستقر، راهنمایی و مشاوره تخصصی در این خصوص دریافت نمایید.

اخبار

تختتشکخوابیدنرویالزمین

محمدرضا ابراهیمیمشاهده نوشته ها

نویسنده سایت رویال - بیش از 7 سال تجربه موثر در تولید محتوای ارزشمند ، کارشناس IT و علاقه مند به تحقیق درباره موضوعات مختلف.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشک رویال ارگانیک
بالشت رایگان
محافظ تشک
پوچ
کتاب رمز موفقیت
کتاب رایگان
7 درصد تخفیف
پوچ
شانس خود را امتحان کنید تا برنده شوید!
با چرخاندن گردونه شانس می تونید برنده تشک رویال باشید.
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای تشک رویال محفوظ است و عواقب ناشی از عدم استفاده کد تخفیف یا جوایز این بخش به عهده فرد می باشد.