تاثیر تشک و بالشت استاندارد در خواب راحت

تأثیر بالشت و تشک بر روی کیفیت خواب

یک رختخواب مناسب می‌‌تواند به شما کمک کند تا خواب راحت و با آرامشی را تجربه کنید  همچنین باعث می شود در طول شب  به صورت مکرر بیدار نشوید. خواب تنها زمانی است که عضلات، رباط‌ ها ‌و دیگر ساختارهای ستون فقرات می‌‌توانند به طور کامل آرام شوند. یک آسیب یا اختلال در آن، می‌‌تواند این آرامش را کاهش دهد.

آیا تشک روی سلامت و کیفیت خواب تأثیر می‌‌گذارد؟

سوالی که برای اغلب مردم مطرح می شود این است که  آیا رختخواب کسی که خواب است می‌‌تواند کیفیت خواب و سلامت او را تحت تأثیر قرار دهد یا خیر ؟ پاسخ این است ، واضح است که تاثیر دارد و شما باید استراحت شب خود را روی یک رختخواب خوب  و استاندارد بگذرانید.

با پاسخ به این 5 سوال میتوانید متوجه تاثیر گذاری رختخواب در تجربه یک خواب راحت و آرام شوید:

  • آیا شما نیمه شب از خواب بیدار می‌‌شوید؟
  • آیا شما در رختخواب‌های مختلف، به عنوان مثال در یک هتل یا خانه دیگران، راحت‌تر می‌‌خوابید؟
  • آیا شما می‌‌توانید توده‌ها، و پستی بلندی‌هایی در رختخواب خود احساس کنید؟
  • آیا شما باید در یک مکان خاص در رختخواب خود دراز بکشید تا به خواب بروید؟
  • آیا تخت شما در صورتی که در رختخواب حرکت می‌‌کنید صدا می‌‌دهد؟

خواب شما برای کیفیت زندگی شما بسیار مهم است. در جامعه پهناور امروز، به سادگی زمانی برای انجام استراحت به دست نمی آورید. بدن شما نیاز به استراحت کافی دارد تا هر روز بدن را بازسازی کند و انرژی کافی برای روز بعد فراهم کند. اگر شما معتقدید تشک شما به سلامت شما آسیب می‌‌زند، وقت آن است که یک تشک  جدید تهیه کنید. هر کس زمانی را می‌‌خواهد استراحت کند و در رختخواب باشد،  بنابراین کیفیت رختخواب و تشک برای داشتن خواب مناسب موضوع مهمی است.

به عنوان مثال، اگر تشک شما به درستی از ستون فقرات شما پشتیبانی نمی‌کند، حتی یک خواب طولانی برای شما احساس راحتی را به ارمغان نخواهد آورد. ممکن است حتی صبح که بیدار می‌‌شوید درد را تجربه کنید. در عوض در یک رختخواب مناسب شما احساس آرامش کامل خواهید داشت، حتی اگر ساعات کمتری را در خواب باشید.

تشک مناسب برای خواب کدام است؟

تشک مناسب برای هر کس منحصر به فرد است، بنابراین هیچ راه حل مناسبی برای یک تشک کامل وجود ندارد. چند گزینه برای انتخاب تشک برای خرید وجود دارد. مهمترین عامل ، آسایش شما در هنگام خواب است و تنها راه تعیین آن این است که در حقیقت روی تشک دراز بکشید تا آن را آزمایش کنید و با توجه به شرایط ارگونومی بدن و همچنین شرایط جسمانی خود می توانید از نظر مشاوران و کارشناسان متخصص نسبت به نوع انتخاب تشک طبی و یا طبی فنری  بهره مند شوید.

بالشت مناسب و خواب خوب

اگر شما به طور مداوم از خواب با بالشت سفت و یا داشتن مشکلات تنفسی بیدار می‌‌شوید، یک راه حل ساده می‌‌تواند تغییر بالشت باشد. اگر از گردن یا سردرد خسته شده اید، از آلرژی رنج می‌‌برید، یا اگر بالشت خود را چندین سال دارید، وقت آن است که بالشت جدید جایگزین شود.

بالشت نامناسب ممکن است باعث سردرد، درد  در ناحیه گردن، شانه و بی حسی دست ، و باعث عطسه و آلرژی شود که می‌‌تواند تاثیر قابل توجهی در کیفیت و مدت زمان استراحت شما داشته باشد و منجر به خستگی مزمن و سایر مشکلات سلامتی شود.

ممکن است تعویض بالشت مورد علاقه تان برایتان دشوار باشد،  اما این کار برای داشتن سلامتی ضروری است.

بالشت‌ها ‌میزبان تعدادی از لکه‌ها ‌و ذرات باقی مانده مانند گرد و  خاک، روغن و سلول‌های مرده پوست هستند، بنابراین مهم است که بالشت خود را پاک و سالم نگه دارید. شما می‌‌توانید این کار را با داشتن محافظ بالشت انجام دهید تا بالشت خود را در وضعیت خوبی حفظ کنید و در برابر آلرژی‌ها ‌از آن محافظت کنید. در این میان می توان بالشت هایی را توصیه کرد که از الیاف میکروفایبر تهیه شده اند زیرا این الیاف آنتی آلرژی بوده و کاملأ با استانداردهای سلامت همگام می باشند.

آرامش خواب خود را با محصولات رویال به دست آورید

 

اخبار

آرامشبالشتتاثیرتشکخوابراحترویال

محمدرضا ابراهیمیمشاهده نوشته ها

نویسنده سایت رویال - بیش از 7 سال تجربه موثر در تولید محتوای ارزشمند ، کارشناس IT و علاقه مند به تحقیق درباره موضوعات مختلف.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *